( 0 : 3 )
Wiosna 2024 - Totalbet 1. Liga 7x7
  • niedziela, 19 maj 2024
  • 11:00

146' Karol Nowak Moszna Squad
145' Karol Nowak Moszna Squad
139' Karol Nowak Moszna Squad
119' Michał Głębocki Moszna Squad
113' Bartosz Borys Moszna Squad
104' Damian Metryka Moszna Squad
149' Marcin Sadowski Chemik Bemowo
146' Maciej Kuligowski Moszna Squad
139' Maciej Kuligowski Moszna Squad
119' Michał Burzyński Moszna Squad
113' Maciej Latosiewicz Moszna Squad
135' Krystian Lewandowski Chemik Bemowo
148' Grzegorz Kowerski Moszna Squad
147' Maciej Kuligowski Moszna Squad
116' Michał Szymborski Moszna Squad
1Damian Metryka Moszna Squad

W bemowskim klasyku, czyli starciu Chemika Bemowo z Moszna Squad w ramach Pierwszej Ligi Siódemek faworytem byli bardzo dobrze spisujący się na wiosnę nominalni gospodarze. Tymczasem od samego początku dosłownie nic nie szło po myśli załogi w zielonych trykotach. W 4 minucie, po ładnej klepce od Michała Głębockiego, wynik otworzył Damian Metryka i mieliśmy 0:1. Niedługo potem mogło być już 0:2, ale precyzji zabrakło Michałowi Burzyńskiemu. W odpowiedzi Chemicy dwukrotnie obili obramowanie, co się niebawem na nich zemściło. Gdyż po niespełna kwadransie, po sprytnym podaniu między obrońcami Macieja Latosiewicza, znakomicie wykończył Bartosz Borys i mieliśmy 0:2. Po chwili CB, w znakomitej okazji, fatalnie spudłowali, za moment kąśliwy strzał oddał Latosiewicz, więc sporo się działo na murawie. A do tego w 19 minucie, po celnym strzale w długi róg, na 0:3 podwyższył Głębocki. Gospodarze jeszcze przed przerwą dwukrotnie mogli złapać kontakt, ale nie trafiali w nieprawdopodobnych sytuacjach, stąd też rezultat do końca pierwszej odsłony już się nie zmienił. Po zmianie stron Chemicy cały czas próbowali odrabiać straty, ale z jednej strony świetnie spisywali się Michał Szymborski z golkiperem Piotrem Stefankiewiczem, a z drugiej – skuteczność nie była ich sojusznikiem w tych zawodach. Tego nie można powiedzieć o ekipie gości, którzy konsekwentnie grali swoje i wyczekiwali na podwyższenie prowadzenia. I udała im się ta sztuka. W 39 minucie notujący znakomite zawody Metryka huknął z powietrza, bramkarz jeszcze zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę, w posiadaniu piłki znalazł się Maciej Kuligowski, który wyłożył ją jak na tacy do Karola Nowaka, który dopełnił formalności. W 45 minucie było już po meczu. Wtedy to najlepszy na placu Metryka oddał strzał z dystansu, ten zatrzymał się na słupku, ale na miejscu znalazł się Nowak, kompletując dublet. Nie minęło 60 sekund, gdy Nowak miał już na koncie hat-tricka, po tym jak wykorzystał bardzo dobre zagranie Kuligowskiego. I było już 0:6. Dopiero na samym finiszu udało się Zielonym dwukrotnie znaleźć drogę do siatki (za sprawą Stanisława Kędzierskiego i Damiana Świerblewskiego), ale było już za późno. W ostatecznym rozrachunku Moszna Squad zwyciężyła 2:6 po naprawdę przekonującym występie, w którym ciężko było wyróżnić jednego zawodnika, gdyż wszyscy spisali się wprost wybornie. Jeśli chodzi zaś o Chemika, to po prostu niemal nic im nie wychodziło (w przeciwieństwie do rywali), ale ta porażka jeszcze o niczym nie przesądza w wyścigu o mistrzowski wazon.