( 3 : 1 )
Wiosna 2024 - Totalbet 5. Liga 7x7
  • niedziela, 07 kwiecień 2024
  • 14:00

145' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
142' Karol Zubiński Chyże Rosomaki
141' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
135' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
130' Michał Zaczykiewicz Chyże Rosomaki
122' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
115' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
104' Michał Zaczykiewicz Chyże Rosomaki
149' Andrzej Przeradzki Ojcowie RKS-u
146' Łukasz Piwiński Ojcowie RKS-u
143' Łukasz Wieczorek Ojcowie RKS-u
118' Łukasz Sobiczewski Ojcowie RKS-u
145' Jakub Wąsowicz Chyże Rosomaki
142' Karol Oleszek Chyże Rosomaki
141' Karol Oleszek Chyże Rosomaki
130' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
122' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
115' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
104' Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki
149' Łukasz Piwiński Ojcowie RKS-u
146' Jacek Daniszewski Ojcowie RKS-u
143' Andrzej Przeradzki Ojcowie RKS-u
1Tomasz Stopyra Chyże Rosomaki

W spotkaniu Piątej Ligi Siódemek pomiędzy Chyżymi Rosomakami i Ojcami RKS-u na otwarcie sezonu wiosennego ciężko było wskazać faworyta. Lecz od początku to gospodarze przejęli inicjatywę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 4 minucie Tomek Stopyta wycofał do Michała Zaczykiewicza, a ten trafił na 1:0, po kwadransie było już 2:0. Świetną indywidualną akcją popisał się wówczas Hubert Dygas, a Stopyra tylko dopełnił formalności. Nie minęło 180 sekund, gdy przebudzili się goście (bramka z wolnego Łukasza Sobiczewskiego), ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Rosomaków. Tuż przed przerwą gola do szatni zdobył Dygas i było 3:1. Po zmianie stron gospodarze za sprawą Zaczykiewicza i Stopyry szybko odskoczyli na 5:1 i już było wiadome, że RKS-owi będzie trudno o choćby punkt. Zwłaszcza że czas mijał, a wynik wciąż się utrzymywał. To zmieniło się w 41 minucie, ale, niestety dla gości, to Chyże z pomocą najlepszego na placu Stopyry powiększyli przewagę do 6:1. Po chwili Zubińki poprawił na 7:1, ale na samym finiszu Ojcowie nieco się odkuli (w czym największy udział mieli Łukasz Piwiński i Andrzej Przeradzki). Finalnie Chyże Rosomaki, mimo rozprężenia na finiszu, zasłużenie zwyciężyli 8:4 i dzięki temu na otwarcie wiosny zainkasowali cenne 3 punkty.