Udany finisz Dynamo i The New Greenback!

W zeszłym tygodniu odbyła się ostatnia kolejka rundy finałowej letniej Ligi Bemowskiej. Choć złoto wcześniej przypieczętowały Papadensy, to emocjonowaliśmy się jeszcze tym, kto zdobędzie pozostałe medale. Ostatecznie po bardzo ciekawych i wyrównanych starciach na „pudle” zameldowali się The New Greenback i Dynamo! Zapraszamy na krótkie podsumowanie ostatnich akordów letniej ligi szóstek.

1 Liga Letnia:

Ostatni akcent letniej edycji Ligi Bemowskiej za nami. W dziesiątej kolejce mimo, że dwa z czterech meczów nie doszły do skutku emocji było co nie miara. W zasadzie grała tylko grupa mistrzowska. W meczu na szczycie świeżo upieczony mistrz, Papadensy mierzył się z wciąż walczącym o srebro, Dynamem. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty, a wynik zmieniał się w nim jak w kalejdoskopie. Mimo to pozostawał wciąż stykowy. 2:2 do przerwy i identycznie po zmianie stron. Dramaturgię mieliśmy jednak do ostatnich sekund, bo jakby nie było gola na wagę remisu w ostatniej akcji zdobył Włodek Frantyk, notabene król asyst pierwszej ligi. Dynamo zapowiadało, że powstrzyma mistrza i tak też się stało, to pierwsze i jedyne stracone punkty Papadensów, którzy zdominowali tegoroczne rozgrywki. Nie możemy przejść obojętnie obok wyczynu Adriana Buckiego, który strzelił wszystkie cztery gole dla złotych medalistów. Jeszcze raz Wielkie Gratulacje dla ekipa Dominika Podlewskiego! Wynik 4:4 sprawił, że gracze z Ukrainy pozostali w grze o wicemistrzostwo, przeskoczyli bowiem ekipę Grzegorza Gaworka o jeden punkt, z tym że The New Greenback chwile potem podejmowali Bulbez Team Bemowo. Jak się okazało tutaj też emocji nie zabrakło i także obejrzeliśmy zacięte widowisko. Pierwsza połowa to wymiana ciosów, z której o bramkę lepszy okazał się wicelider. Co więcej, „Gawor” i spółka poszli za ciosem i wypracowali sobie dwubrakową przewagę na kilka minut przed końcem meczu. Ostatnie fragmenty należały jednak do BTB, który nie dość, że doprowadził do remisu, to jeszcze miał świetną okazję w samej końcówce, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło zimnej krwi. Ostatecznie wynik 6:6 dał srebrne krążki The New GreenBack, a Dynamo zepchnął na trzecie miejsce. W tym meczu najlepszy był Bartek Woźniak z TNG, ale wyróżnić należy także Huberta Skrzypczaka, który skompletował hattricka, który z kolei dał mu do spółki z Konradem Kozłowskim z BTB tytuł króla strzelców pierwszej ligi. Tymczasem w meczach drugiej grupy darmowe trzy punkty na swoje konto dopisały ekipy Argentiny FC oraz Kasztanów.