Dwie kolejki dzielą nas od końca historycznego sezonu Ligi Bemowskiej Futsal!

Dwie kolejki dzielą nas od końca historycznego sezonu Ligi Bemowskiej Futsal! Najwyższa Klasa rozgrywkowa wciąż rządzi się swoimi żelaznymi zasadami i ekipy okupujące podium ani myślą z niego ustępować! Na zapleczu Ekstraklasy dowiedzieliśmy się kto powalczy o podium a kto będzie musiał się zadowolić miejscami pięć-osiem. Zapraszamy na podsumowanie zmagań po 7. Kolejce futsalu:

Na dwie kolejki przed zakończeniem premierowej kampanii Ligi Bemowskiej Futsal, w pierwszej lidze top 3 nie uległo zmianie. Na prowadzeniu wciąż FK Almaz, które w ubiegłą niedzielę jak na lidera przystało, pewnie ograło 9:1 UKS Południe Czosnów. Goście po tej porażce spadli aż na ósme miejsce w tabeli, i już raczej ciężko im będzie włączyć się do walki o medale. Na drugim miejscu pozostali Chłopcy z Ferajny, którzy pauzowali w tej kolejce. Ta drużyna ma wciąż dwa mecze rozegrane mniej od reszty stawki, co daje im jeszcze spore szanse na złote krążki. Na najniższym stopniu podium zadomowił się Dakafil, który pokonał w poprzedniej kolejce 4:2 Ukraine United. Nie była to łatwa przeprawa z rywalem z dna tabeli, ale w końcowym rozrachunku to żółte trykoty zagarnęły komplet jakże ważnych punktów. Siódma kolejka okazała się szczęśliwa dla FC NaNkacu! Zespołowo udało się przerwać pechowo-remisową passę i ze spotkania z dobrze dysponowanym Lobosem wywieźli trzy oczka ogrywając rywala 4:3. Dzięki temu zwycięstwu zbliżyli się do podium i w razie wpadek Dakafilu, w teorii mają jeszcze szanse na brązowe medale. Rywalizację w najwyższej klasie rozgrywkowej zakończył mecz Drużyny A z Warszawską Akademią Futbolu. Gospodarze kontrolowali ten mecz od pierwszej do ostatniej minuty i pewnie zwyciężyli 4:0, przerywając tym samym serię porażek. Dla WAFu niestety czarna seria trwa. Porażka z Drużyną A była ich czwartą z rzędu i spowodowała spadek na siódmą lokatę w ligowej tabeli.

Na zapleczu I ligi Bemowskiej Futsal nasze przewidywania przed tą kolejką sprawdziły się w 75%. O podium powalczy niepokonany od początku sezonu FK Lokomotyw, który w niedzielę pewnie rozprawił się z Mehisto 10:2! Po szóstej porażce w sezonie, Mehistohelesi spróbują swych sił w walce o lokaty 5-8. W meczach o najwyższe cele zameldowali się również zawodnicy Świniobicia którzy w efektowny sposób rozprawili się z Przypadkową Zbieraniną. 9:1 to był najniższy wymiar kary na jaki mogli sobie pozwolić Rzeźnicy. Trudno było o inny wynik grając z ligowym outsiderem, ale wiemy, że na futsalowych parkietach może zdarzyć się dosłownie wszystko. O tym przekonali się boleśnie zawodnicy Kartoflisk, którzy mimo bardzo okazałego zwycięstwa 11:2 nad ostatnią drużyną I ligi czyli ETV Ulubioną wypadli poza najlepszą czwórkę. Wszystko za sprawą meczu FK Everest vs. XYZ. Gospodarze w ostatniej minucie meczu zdobyli gola na 6:4 i jak się potem okazało było to trafienie na wagę awansu! Bramki w meczach były bardzo ważne, gdyż o końcowym układzie top4 zadecydowała mała tabela a finalnie właśnie bilans bramkowy!