UKS Wilanowskie Wilki oraz FC Moonfox zwycięskie w hitach kolejki!

W pierwszej lidze wciąż bez zmian – całe podium zgodnie wygrało swoje starcia, a prawdziwy pokaz siły zaprezentowali nam Eleganckie Chłopaki, strzelając rywalom aż 14 goli! Przełamało się El Barrio Mexa, które zdobyło swoje pierwsze punkty w sezonie, nie musząc przy tym wychodzić na plac, gdyż walkowera oddała ekipa Allin. W drugiej lidze mieliśmy dwa hitowe starcia w czubie tabeli! Lepsi od swoich rywali okazali się UKS Wilanowskie Wilki oraz FC Moonfox i to te dwie drużyny znajdziemy odpowiednio na pierwszy i drugim miejscu tabeli. Drugie zwycięstwo z rzędu notuje Natolin, a z kolejnych trzech punktów mogą cieszyć się TransGourmet oraz Cool Team! Co więcej? Zapraszamy na szczegółowe podsumowanie kolejki!

1. Liga Bemowska Biznes

W meczu otwierającym 7. kolejkę zmagań popis siły zaprezentował nam lider Eleganckie Chłopaki, który nie pozostawił żadnych złudzeń rywalowi z dolnych części tabeli. Goście od samego początku absolutnie odcięli rywala od posiadania piłki, co w kolejnych minutach przekładało się oczywiście na bramki. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0:7, a w drugiej połowie Eleganckie Chłopaki tylko kontynuowali swoją dobrą grę. Ich poczynaniami ofensywnymi kierował duet Maciej Ziemski i Kamil Sygitowicz! Plus stać było jedynie na bramkę honorową, której autorem w 40 minucie był Arkad Micor. Pierwsze punkty w sezonie zapisaliśmy ekipie El Barrio Mexa, za sprawką walkowera od Allin. W kolejnym starciu z bardzo dobrej strony zaprezentowało się Cleo Parnter, które dość pewnie pokonało The New GreenBack. Gospodarze świetnie weszli w mecz i podporządkowali sobie rywala, dzięki czemu na przerwę schodzili przy wyniku 3:0. Po przerwie kontynuowali swoją dobrą grę, a szybko zdobyte kolejne 2 gole były tylko tego potwierdzeniem. Najlepszym graczem na murawie został Volodimir Oksak, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Cleo awansowało po tym zwycięstwie na wysokie trzecie miejsce, natomiast The New GreenBack pozostaje na szóstej pozycji. W ostatnim starciu tej kolejki w pierwszej lidze na boisku zameldowali się gracze zespołów FK Almaz oraz Double Team. Początek meczu należał zdecydowanie do gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie i byli taktycznie lepsi. Gospodarzom udało się jednak złapać kontakt i tuż przed przerwą doprowadzili do remisu 2:2. Druga połowa to już absolutny koncert zawodników Almazu, którzy odnaleźli formę, której brakowało im w pierwszej odsłonie. Składne, szybkie i zabójcze akcje pomogły im w zdobywaniu kolejnych goli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:5. Nagrodę MVP zdobył Roman Chukhach, który strzelił 3 bramki i zaliczył asystę.

pierwsz liga biznes 9.11

2. Liga Bemowska Biznes

Kolejkę rozpoczęliśmy od absolutnego szlagieru, w którym zmierzyły się UKS Wilanowskie Wilki oraz Agro Pol mające po tyle samo punktów. Oczekiwaliśmy bardzo wyrównanego pojedynku, jednak od samego początku zarysowywała się dominacja drużyny gospodarzy, która grała jak natchniona. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 5:1. W drugiej połowie UKS kontynuował dobrą grę, a mecz zakończył się rezultatem 10:3, co jak się później okazało, dało im pozycję lidera! Dlaczego? Bowiem swój mecz przegrał dotychczasowy lider Profesjonalne Finanse! Ich pogromca okazał się FC Moonfox, ale zacznijmy od początku! Pierwsi na prowadzenie wysunęli się goście już w czwartej minucie, a chwile później mieliśmy 0:2. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą zaczęli odrabiać straty! Gwizdek sędzia oznajmiał chwile odpoczynku, a na tablicy widniał rezultat 3:3. W drugiej połowie obejrzeliśmy fenomenalne widowisko, gdyż obydwie drużyny grały jak natchnione. Nie brakowało również ostrych starć i emocji, ale to normalne gdy stawka jest tak wysoka! Niespodzianka i druga porażka gości w tym sezonie stała się faktem, gdy w ostatniej minucie spotkania Łukasz Rysz ustalił jego wynik na 6:4 dla gospodarzy. Zawodnikiem meczu wybrany został Bartosz Borys, który napędzał zarówno ofensywę swojej drużyny, jak i dyrygował obroną. Moonfox awansował na pozycję wicelidera i z pewnością ma ogromne ambicje na więcej, natomiast Profesjonalne Finanse spadły na trzecie miejsce. Sprawdźmy, co działo się w pozostałych spotkaniach. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnotował Cool Team, a to za sprawą zwycięstwa z czerwoną latarnią ligi zespołem Kosmasy. Goście od początku dyktowali warunki gry, co przełożyło się na wynik. Gospodarze mimo walki do samego końca ulegli rywalom 4:7, a MVP wybrany został Bartosz Chrześciański, który skompletował hattricka. Trzecie zwycięstwo w sezonie, a drugie z rzędu na swoim koncie odnotował Natolin, pokonując Zimne Dranie. Od samego początku oglądaliśmy bardzo dynamiczne spotkanie. Worek z bramkami rozwiązali chwilę po pierwszym gwizdku sędziego. Goście, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, nie cieszyli się z niego jednak długo, bowiem gospodarze zdołali odpowiedzieć, wyrównać i nawet wygrywać 3:2 do przerwy.  Druga połowa to już wyraźna dominacja Natolina, który wyprowadzał bardzo dużo ataków, dobrze koordynując to z obroną swojej bramki. To przyczyniło się do zwycięstwa 6:4, tytuł MVP spotkania trafił w ręce Artura Guziaka, strzelca czterech bramek. Na koniec kolejki Airwant podejmował TransGourment. Goście słabo weszli w ten mecz i zaczęli go od straty bramki. Nie podcięło im to jednak skrzydeł, a chwilę później zdołali wyrównać. Był to przełomowy moment w ich grze, ponieważ od tego momentu to oni dyktowali warunki w tym starciu i strzelali kolejne bramki. Do przerwy 1:3. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, gospodarzom udało się złapać kontakt. Spotkanie stało się bardziej wyrównane, ale w tym wszystkim brakowało goli! W 33 minucie odblokowali się gracze TransGourmet, którzy podwyższyli swoje prowadzenie, by finalnie zwyciężyć 3:6. Tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, meldując się na 7. miejscu w tabeli.